Kuchnie bez gazu

W kuchniach coraz częściej spotyka się zastępowanie płyt gazowych, elektrycznymi. Gaz staje się rzadkością w nowoczesnych wnętrzach.

W budynkach wielorodzinnych jest praktycznie nieobecny, gdyż deweloperzy nie decydują się na jego instalację w całym budynku. Trochę z oszczędności w instalacjach, a trochę ze względu na większe bezpieczeństwo. Zyskuje na tym architektura wnętrza, gdyż rury gazowe wg przepisów muszą być prowadzone na wierzchu więc nieco zaburzają jego harmonię.

Płyty grzewcze, elektryczne doskonale sprawdzają się w kuchniach. Dobrze się prezentują "wtopione" w blat kuchenny. Ich producenci prześcigają się w ofercie różnorodnych form wykończenia i kształtów pól grzewczych, co zadowoli nawet najbardziej wybrednego klienta. Niebagatelne znaczenie dla użytkownika ma także fakt energooszczędności w czym pomaga technika indukcyjna. Ale należy pamiętać, że wymaga ona odpowiednich naczyń dostosowanych do indukcji.

Na koniec warto podkreślić, że płyty grzewcze, elektryczne w kuchniach muszą być podłączane do instalacji elektrycznej przez uprawnionego elektryka, gdyż zależy od tego ważność gwarancji na płytę, której udziela jej producent.